לפני המילים, מדבר הלב

דבר היועצת החינוכית והמדריכה הפדגוגית, גב' זוהר נגר

לפני הכל אני רוצה לומר לכם תודה. תודה על הזכות לפגוש את האוצרות שלכם. תודה על האמון שאתם מעניקים לנו.  אנחנו משתדלים בכל יום מחדש להיות ראויים לו. תודה על ההזדמנות לטפח, לקדם ולחנך. זוהי זכות אך גם חובה קדושה.

הדרכה מקצועית וייעוץ מלווה

נעים מאד, שמי זוהר נגר, יועצת חינוכית ומדריכה פדגוגית במשפחת המעונות לגיל הרך וגני הילדים "מרגלות הגלבוע". בעלת תואר  B.A בחינוך ותואר M.D בניהול מערכות חינוך, מכללת גורדון.

במשך עשור שנים זכיתי לנהל מעון. לפגוש את הקטנטנים המתוקים הללו בכל בוקר, זו חוויה שאין שני לה. לראות את הפה הקטן מתרחב לחיוך ולצחוק מתגלגל, את העיניים הצלולות נפקחות כדי להביט, לגלות, להתלהב, זהו אושר שממלא את הלב בסיפוק ענק.

ב-4 השנים האחרונות אני מדריכה פדגוגית ויועצת חינוכית. בתפקידי אני זוכה ללוות את המסגרות החינוכיות של משפחת "מרגלות הגלבוע", להעניק עצה, הכוונה, סיוע והדרכה מקצועיים. כל סניף הוא עולם מלא, חדש ומרתק. בכל מעון או גן ברשת, אתגרים שונים ומרגשים.

להכיר מקרוב

לפני כל הדרכת מנהלת מסגרת חינוך או צוות שלם, חשוב לי להכיר את המקום מקרוב. להבין את האנשים, את הייחודיות, את הצרכים ואת הדרישות. ללמוד ולגלות. חשוב לי לבחון את רצון ואת היכולת, כדי להגיש את הדברים באופן הטוב ביותר, הנכון ביותר והמקצועי ביותר. חשוב לי ליצור חיבור. שייכות. רצון עמוק לתקן, ללטש, להיטיב.

לכל מקום אני מתאימה את אופי ההדרכה ואת תוכן הליווי המקצועי ומהותו, שהרי כל הדרכה פירושה שינוי, ושינוי זקוק לקרקע הולמת, לאדמה המוכנה לספוג אותו היטב בתוכה.

תוכניות וסדר יום

בתפקידי כמדריכה וכיועצת חינוכית במשפחת "מרגלות הגלבוע", אני מובילה את ההווי החינוכי של הארגון, אחראית על בניית תוכנית שנתית חינוכית לגיל הרך, ובניית סדרי יום מותאמי גיל וקבוצה, תוך מעקב, פיקוח ובקרה על קיומם באופן הטוב ביותר.

בנוסף, אני מובילה ארגון סביבה חינוכית מותאמת גיל, לפיתוח למידה פעילה, הקניית ידע ותחומי העשרה, תוך דאגה מקסימלית לצרכים הפיזיים של כל ילד וילדה ולהתפתחותם השכלית, הרגשית, המוטורית והחברתית. אני מאמינה ויודעת שאלה רבדים משמעותיים וקריטיים בשנותיהם הראשונות של הילדים.

קשב הכלה, ואי שיפוטיות

החזון שלי הוא לייצר בקרב הצוותים החינוכיים במסגרות החינוכיות, רף גבוה של תחושות ביטחון ואמון פנימיים, כדי שמתוכן יוכלו להרעיף על כל ילד וילדה אמון ביכולותיהם, אהבה אינסופית, עידוד, תמיכה והכלה.

לכן אני שמה בעבודתי המקצועית דגש חשוב על יכולות הצוות להעניק קשב לילדי המעונות והגנים, להכיר את החניכים הצעירים ללא שיפוטיות, דעה מוקדמת או כעס, חלילה. כל זאת תוך כדי יצירת אווירה טובה, נעימה, מכילה ומאפשרת.

הכל בשביל המשפחה

לעולם אינני מגבילה את תפקידי רק לשעות העבודה. אני סבורה כי מהות התפקיד מוטמעת עמוק בנפשי ובנשמתי, ואיננה יכולה להסתכם רק בשעות אחדות בכל יום. לכן אני מנגישה את ההדרכה המקצועית והייעוץ החינוכי עבור הצוותים, ומציעה זמינות לתמיכה וסיוע בעת הצורך עברו כלל ההורים במשפחת "מרגלות הגלבוע" לעיתות מצוקה, רגעים של חוסר ביטחון ושאלות שעולות לגבי חינוך הילדים, התנהלות והתנהגות במצבים שונים. אני כאן בשבילם. איך אמרתי, זו חובה וגם זכות גדולה. ככה זה במשפחה…

שלכם,
זוהר נגר

דילוג לתוכן